אולטראס הפועל 1999

האירגון הוקם בשנת 1999 תחת שמו המקורי - ''היצורים'', כשמטרתו לצאת למאבק נגד השחיתות שפשטה באותם ימים בקבוצת הכדורסל של המועדון.
מתחילת דרכו שם האירגון בראש מעייניו את המטרה לתמוך בקבוצה בצורה הטובה ביותר. אחרי כשנה החל האירגון להתעסק ברכישת אביזרי העידוד, כשהפרויקט הראשון היה דגל פריסה של 8*10 מטר - באותם ימים הוצאת דגל פריסה ללא פרסומות, גם בגודל כזה, הייתה משימה לא פשוטה בכלל.


לוגו 'היצורים'

בתחילת 2001 חל המפנה ממנו החלה צמיחתו של האירגון ושדרוגו - בעקבות חילוקי דעות בין מנהיגיו, חדל האירגון מלהתקיים באופן רשמי, אך מאחורי הקלעים האירגון חיי ונשם.
כמה חודשים לאחר מכן נערכה פגישה של כ-30 אוהדים באוסישקין, ובה הוחלט לצאת לדרך חדשה תחת השם החדש - "המיליציה האדומה". מקורו של השם, כמובן, מהמיליציות האדומות באיטליה -אירגון שמאלני קיצוני מחתרתי שפעל במהלך שנות ה-70 ושהתאים, עבורנו, לזיהוי הפוליטי שלנו כיחידים ושל הפועל כמועדון. פירות העבודה הראשונים היו שלטים חדשים (גם כשהשטן יקח אותנו... ,born to be red, red or dead, hapo-hell ,המיליציה האדומה ועוד). שלטים אלו ליוו אותנו במשחקים הראשונים באירופה (גראץ וכו'), וכמובן במסע המופלא בגביע אופ"א בעונת 2001/02.


לוגו 'המיליציה האדומה'

נקודת מפנה נוספת וראויה לציון בתולדות האירגון התרחשה במשחק נגד גזיאנטפספור בחוץ (01/02) - עד המשחק בגזיאנטפ השימוש בתופים היה מצומצם מאוד, אך לאחר מכן, בעקבות רכישת שישה תופים ענקיים, הם אינם חודלים מלהשמיע את קולם ביציע אוהדי הפועל.


התופים בגזיאנטפ לפני המשחק, 01/02

באותה העונה חל שינוי השם השלישי, ולאחר מספר שיחות בין חברי האירגון הוחלט לוותר על השם ''המיליצה האדומה'' ולאמץ לעצמינו את הכינוי המוכר כיום ''Ultras Hapoel'' . הפעולה הראשונה של האירגון תחת קורת הגג של השם החדש הייתה הוצאת החולצה הראשונה של האולטראס.
לאחר סיומה של עונת 2001/2, עונת המסע באירופה, האירגון הלך והשתכלל - רכשנו את אמון הקהל של הפועל ומאז מעד היום אנחנו אחראים על כל אביזרי העידוד בבלומפילד, אוסישקין - וכל מקום בו הפועל משחקת.


דגל פריסה עם סמל האולטראס, 01/02

בעקבות התחלת מנהג ההתרמות בקרב יושבי בלומפילד, חלה גם עליה ברמת התפאורות שהוציא מתוכו האירגון. דגלי פריסה גדולים, שלטים, דגלי הנפה והשתדרגות תמידית הפכו את האירגון לחדשני, לצבעוני ולתומך ביותר בארץ. דגל הפריסה המצויר הראשון בארץ ועשרות דגלי שתי מקלות בעונת 2002/3 הם רק חלק קטן מהישגיו של האירגון בתקופה שלאחר שינוי שמו ל-'אולטראס הפועל'.
על אף שינויים פרסונאליים בתוכו, נותר האירגון נאמן לאידיאולוגיה שעל בסיסה הוא הוקדם שנים קודם לכן - תמיכה בלתי מסויגת בקבוצה, תוך כדי שימת דגש על מקוריות, צבע ועידוד.

כיום (2005), שש שנים לאחר שהוקם האירגון תחת השם ''היצורים'', הגענו לרמות גבוהות של יצירה - תפאורות מיוחדות ומקוריות נערכו בעונה החולפת (04/05) ובתחילת העונה הנוכחית (05/06) למשחקים הגדולים, אך גם למשחקים פחות רגישים, כשלכל משחק מובאים דגלי הנפה, דגלי שתי מקלות ואביזרים נוספים. במהלך השנים השתכלל האירגון והפך למעורה יותר בקרב כל יושבי בלומפילד, כשהחל באירגון הסעות מסודרות למשחקי החוץ של הקבוצה, ובימים אלו שוקד על הוצאת הסעות דומות גם למשחקי הבית עבור אוהדים שאינם גרים באיזור המרכז.


הדרבי השלישי, עונת 2004/05

על אף היותו של האירגון תומך מטבעו, ידענו לעמוד עם האצבע על הדופק כשמצב הקבוצה דרש התערבות רצינית יותר - קיום פגישה עם מנהלי הקבוצה ואירגון כנס אוהדים בתחילת העונה החולפת - בו השתתפו עשרות אוהדים - היוו נקודת מפנה במשבר האמון שתקף את האוהדים.

האירגון ימשיך במגמת העליה וההשתדרגות שלו גם בשנים הקרובות. מה שנראה לנו כחלום בלתי ניתן להשגה לפני 6 שנים הפך היום למציאות טריוויאלית. את הפסגות שנראות לנו בלתי עבירות כיום, נעבור כמה שיותר מהר - את מה שהחל בשנת 1999 כהתארגנות מינימאליסטית נמשיך גם בשנים הבאות בכל הכוח, תוך שימת דגש על מה שמאחד אותנו ומייחד אותנו משאר הקהלים בארץ.


Ultras Hapoel - Since 1999