קבוצת הכדורגל של הפועל תל אביב עברה ארבעה איצטדיונים עד שהתמקמה סופית באיצטדיון בלומפילד המוכר לכולנו.

הראשון בהם היה מגרש הדקלים-
מגרש הדקלים (שזכה לכינוי זה בגלל הדקלים שהקיפו אותו) שימש את הקבוצה משנותיה הראשונות ועד לשנות הארבעים.

בשנות הארבעים עברה הקבוצה לשחק במגרש בשכונת מונטיפיורי-
במגרש זה המשיכה הפועל לשחק עד מלחמת העצמאות וכיבוש יפו. לאחר הפיכתה של יפו לעיר עברית עברה הפועל לשחק במגרש "באסה", ששימש קודם לכן כמגרשה של קבוצת שבאב אל-ערב, שנדדה צפונה והפכה לשבאב אל-נאסרה, שהייתה מוכרת יותר כבני נצרת.
"באסה" (ביצה בערבית), שקיבל את שמו בשל הביצות עליהן הוקם, הכיל לאחר עבודות שיפוצים נרחבות שעבר במהלך שנות החמישים כשלושת אלפים מקומות בטריבונות עץ.

לקראת סוף שנות ה50', בעקבות תרומה של 10 מיליון לירות שקיבלה ההתאחדות מקרן בלומפילד (ע"ש ברנרד בלומפילד, יהודי קנדי עשיר שתרם כספים לארץ) הוחלט להפוך את איצטדיון "באסה" למתקן מודרני.
השיפוצים נמשכו כשנה, ובמהלך אותה שנה עברה הפועל לשחק באצטדיון המכביה-איצטדיונה הביתי האחרון לפני בלומפילד.
ב2 לדצמבר 1962, בטקס חגיגי שאירגנה ההסתדרות, נחנך איצטדיון בלומפילד במשחק ידידות בין הפועל תל אביב לקבוצת טוונטה אנטסחדה ההולנדית.
לאורך השנים שימש איצטדיון בלומפילד כאיצטדיונם הביתי של קבוצות רבות, אבל למרות הקבוצות הרבות שהשתמשו בו, איצטדיון בלומפילד היה ונותר מזוהה עם קבוצה אחת- הפועל תל אביב.

לאחר שנים ארוכות בהם היה בלומפילד תחת שליטת ההסתדרות, נרכש האיצטדיון ע"י עיריית תל אביב במהלך שנת 1999, ומאז הוא עבר שיפוצים רבים, ביניהם התקנת מושבי פלסטיק שהחליפו את יציעי הבטון האהובים, בניית קופות חדשות ומכוערות סטייל יד אליהו, החלפת השעון הישן, שככל הנראה הפסיק לעבוד סמוך לשריפת בלומפילד ע"י אוהדי בית"ר בשנות השמונים, בשעון דיגיטלי חדש, שיפוץ המדרכות במתחם האיצטדיון, בזבוז של כספי משלם המיסים בשתילת עצי דקל סביב האצטדיון (געגועים למגרש הדקלים?) והקמת גדרות סביבו.

באיצטדיון ישנם 13 שערים והוא מכיל 18, 000 מקומות ישיבה. כתובתו של האיצטדיון היא רחוב התחייה 1 ביפו.

מבין 13 השערים בבלומפילד אוהדי הפועל מאכלסים לרוב את שערים 2-7 ואת שער 13, כשיתר השערים מוקצים לקבוצות אורחות ושער 1 הוא שער כבוד. שער 5 הוא השער של האוהדים שמוגדרים כגרעין הקשה של אוהדי הקבוצה, והוא מחליף בכך את שער 7 ששימש את הגרעין הקשה של אוהדי הפועל תל אביב עד שנות ה90' שבמהלכן הוא נסגר עקב כך שבגדול, האחים סיני החליטו שלא מקובל עליהם שאנשים יקללו את אח שלהם משם. כיום שער 7 חי ונושם, אבל מרכז ההשפעה נדד ממנו מזרחה, לעבר שער 5.

| להגדלה יש ללחוץ על התמונות |


טקס החניכה של בלומפילד במשחק מול טוונטה אנטסחדה מהולנד ב-62'.מבט על יציעי הבטון הישנים מכיוון שער 1.יש ערימה של חברה על הדשא-האוהדים חוגגים את גביע המדינה 99' בדשא של בלומפילד.אצטדיון בלומפילד במהלך השיפוצים שנעשו בו ב-2001.אצטדיון בלומפילד במהלך השיפוצים שנעשו בו ב-2001.אצטדיון בלומפילד במהלך השיפוצים שנעשו בו ב-2001.אצטדיון בלומפילד במהלך השיפוצים שנעשו בו ב-2001.בלומפילד אחרי שהותקנו בו כיסאות לכבוד משחק גביע אופ"א מול סלטיק.תמונה פנורמית של בלומפילד בשנת 2001.